Net Billing vs Зелений тариф: який вибрати для вашої сонячної електростанції?

Net Billing vs Зелений тариф: який вибрати для вашої сонячної електростанції?

Одне з головних питань, яке стає перед власниками сонячних електростанцій, - це вибір між двома тарифними системами: "зеленим" тарифом та Net Metering (або Net Billing). Ці системи мають різні підходи до розрахунку оплати за вироблену енергію, і кожна має свої переваги та недоліки.

Net Billing - це тарифна система, в якій споживачі продаватимуть надлишкову енергію, яку вони виробляють на своїй сонячній електростанції, зворотному зв'язку, використовуючи мережу електропередачі. Таким чином, споживачі отримують кредит на своєму рахунку за ту частину електроенергії, яку вони виробляють і не використовують. Таким чином, вони можуть використовувати цей кредит, коли їм потрібна додаткова електроенергія в той час, коли вони не виробляють достатньо енергії.

З "зеленим" тарифом все дещо складніше. Це система оплати, в якій виробник енергії отримує фіксовану ціну за кожен кіловат години електроенергії, виробленої на його сонячній електростанції. Ця ціна фіксується на певний термін, зазвичай на 10-20 років, і не залежить від ринкової ціни електроенергії.

Переваги та недоліки кожної системи:

Переваги Net Billing:

 1. Легко встановлюється та здійснюється моніторинг системи
 2. Споживач може отримати кредит на рахунку, який може використовуватися для сплати рахунків, коли він не виробляє достатньо електроенергії.
 3. Споживач може отримати прибуток від продажу надлишкової ої електроенергії.
 4. Можливість збільшити розмір системи в майбутньому, оскільки споживач може продавати надлишкову електроенергію і отримувати кредит на рахунку.
 5. Зменшення витрат на електроенергію, оскільки споживач використовує вироблену ним енергію.

Недоліки Net Billing:

 1. Споживач не отримує фіксовану ціну за вироблену енергію, тому можлива непевність щодо прибутків від продажу енергії.
 2. Відсутність гарантії, що споживач зможе продати всю вироблену енергію, що може стати проблемою в період з меншою сонячною активністю.
 3. В залежності від законодавства в деяких регіонах, споживач може отримати меншу ціну за продану енергію в порівнянні з "зеленим" тарифом.

Переваги "зеленого" тарифу:

 1. Споживач отримує фіксовану ціну за вироблену енергію, що забезпечує стабільність доходів.
 2. "Зелений" тариф діє на довгі терміни, що дозволяє споживачам планувати свої фінанси на майбутнє.
 3. Забезпечення гарантованого виплати за вироблену енергію, що зменшує ризик для власників сонячних електростанцій.

Недоліки "зеленого" тарифу:

 1. Висока вартість встановлення сонячної електростанції, оскільки витрати на її встановлення не компенсуються продажем надлишкової енергії.
 2. Обмеження на розмір сонячної електростанції, оскільки зазвичай існує обмеження на обсяг енергії, що буде здійснюватись за "зеленим" тарифом.

Чи замінить Net Billing "зелений" тариф?

Залежно від конкретної ситуації, одна з систем може бути більш вигідною, ніж інша. Наприклад, якщо ваша сонячна електростанція виробляє значну кількість надлишкової енергії, то Net Billing може бути кращим варіантом, оскільки ви можете продати надлишкову енергію і отримати прибуток.

Однак, якщо ви використовуєте електрику протягом дня, коли вона виробляється сонячною електростанцією, а вночі користуєтесь мережевою електрикою, то "зелений" тариф може бути кращим варіантом, оскільки ви отримуєте гарантовану ціну за кожен кіловат-годину, яку виробляє ваша електростанція.

Також, враховуючи те, що сонячні панелі стають все більш доступними, можна сподіватися, що в майбутньому ціни на встановлення сонячних електростанцій зменшаться, що зробить "зелений" тариф більш доступним для більшої кількості споживачів.

Отже, кожна система має свої переваги та недоліки, і вибір між ними залежить від ваших особистих потреб та обставин. Якщо ви розглядаєте встановлення сонячної електростанції, рекомендується звернутися до професійного консультанта, який допоможе визначитися з оптимальним варіантом для вас.

Задати питання
Зв'язатися