Сонячні електростанції: види, ціни, переваги та недоліки

Сонячні електростанції: види, ціни, переваги та недоліки

Сонячна енергія - це один з найчистіших та найдоступніших видів відновлюваної енергії. Вона не шкодить навколишньому середовищу та є досить дешевою. Тому сонячні електростанції (СЕС) стають все більш популярними як серед приватних домовласників, так і серед бізнесу.

У цій статті ми поговоримо про різні види сонячних електростанцій, їх ціни, переваги та недоліки.

Дахові сонячні електростанції

Дахові сонячні електростанції - це найпоширеніший тип СЕС. Вони встановлюються на дахах будинків, офісів, промислових об'єктів та інших будівель.

Переваги дахових сонячних електростанцій:

 1. Екологічність. Сонячна енергія - це чистий і відновлюваний вид енергії, який не шкодить навколишньому середовищу.
 2. Економія. Дахова сонячна електростанція може значно заощадити на витратах на електроенергію.
 3. Незалежність. Дахова сонячна електростанція забезпечує вас власною електроенергією, незалежно від тарифів на електроенергію та від можливих перебоїв у електропостачанні.

Недоліки дахових сонячних електростанцій:

 1. Залежність від орієнтації даху. Для максимальної ефективності дахова сонячна електростанція повинна бути орієнтована на південь.
 2. Залежність від погодних умов. Виробництво електроенергії сонячними панелями залежить від погодних умов, зокрема від кількості сонячного світла.

Автономні сонячні електростанції

Автономні сонячні електростанції не підключені до електромережі. Вони призначені для забезпечення електроенергією віддалених будинків, дачі, кемпінги та інші об'єкти, які не мають доступу до електромережі.

Переваги автономних сонячних електростанцій:

 1. Повна незалежність від електромережі. Автономна сонячна електростанція забезпечує вас власною електроенергією, незалежно від будь-яких зовнішніх факторів.
 2. Екологічність. Сонячна енергія - це чистий і відновлюваний вид енергії, який не шкодить навколишньому середовищу.

Недоліки автономних сонячних електростанцій:

 1. Висока вартість. Автономні сонячні електростанції є більш дорогими, ніж дахові сонячні електростанції, які підключені до електромережі.
 2. Необхідність резервного джерела живлення. Автономна сонячна електростанція не може забезпечити електроенергією 24/7. Для цього необхідно мати резервне джерело живлення, наприклад, генератор або накопичувачі енергії.

Бізнес на сонячних панелях

Бізнес на сонячних панелях - це перспективний напрямок, який набирає популярності в Україні. Він передбачає продаж, монтаж та обслуговування сонячних електростанцій.

Переваги бізнесу на сонячних панелях:

 1. Широке поле діяльності. Сонячні електростанції можна встановлювати як для приватних домовласників, так і для бізнесу.
 2. Висока прибутковість. Бізнес на сонячних панелях може бути досить прибутковим, оскільки вартість сонячної енергії постійно зростає.

Недоліки бізнесу на сонячних панелях:

 1. Висока конкуренція. Ринок сонячних електростанцій в Україні розвивається досить швидко, що призводить до зростання конкуренції.
 2. Вимоги до кваліфікації. Для успішного ведення бізнесу на сонячних панелях необхідно мати певні знання та навички.

Сонячна електростанція для дому ціна

Ціна сонячної електростанції для дому залежить від багатьох факторів, таких як потужність станції, тип сонячних панелей, тип інвертора, тип монтажу та регіон установки. В середньому, вартість сонячної електростанції для дому потужністю 3 кВт становить від 100 000 до 150 000 гривень

Задати питання
Зв'язатися