Як працює сонячна електростанція?

Як працює сонячна електростанція?

Сонячна електростанція – система, яка дозволяє генерувати власну електроенергію для живлення домогосподарств чи комунальних підприємств. Вона складається з певних компонентів, монтаж яких дозволяє не платити за електропостачання, а самостійно виробляти електрику і навіть отримувати дохід за неї по програмі «Зелений тариф». Сонячні електростанції (СЕС) можуть бути автономними, гібридними або мережевими. Інформація про сонячні електростанції має бути ретельно вивчена перед монтажем, щоб забезпечити максимально продуктивне функціонування системи.

В першу чергу потрібно розібратися з тим, що потрібно для сонячної електростанції. Для організації ефективної роботи СЕС необхідні наступні елементи:

  1. сонячні панелі з фотоелектричними елементами, вони зазвичай кріпляться на даху будівлі;
  2. кріплення для панелей – забезпечує надійну їх фіксацію без ризику падіння у вітряну або дощову погоду;
  3. акумулятор – використовується в автономній СЕС для накопичення електрики, яка потім може застосовуватися для живлення в нічний час;
  4. інвертор – потужний пристрій, який відповідає за перетворення сонячної енергії в електричну для живлення електроприладів;
  5. контролер – для запобігання перезаряду акумуляторної батареї;
  6. лічильник – для контролю витрати електроенергії та підрахунку доходу, який можна отримати за її залишки.

Мережева СЕС відрізняється від автономного варіанту відсутністю акумулятора, – вона приєднується до зовнішньої мережі. Це дозволяє лише перенаправляти електроенергію в мережу, але не накопичувати її. Гібридні СЕС поєднують у собі можливості мережевих та автономних систем, через що вартість їх облаштування буде вищою.

Принцип роботи СЕС лишається незмінним для будь-яких їх видів, однак змінними є показники кількості сонячних панелей, потужності інвертора, довжини кабелів та конструкції кріплень. Потужність сонячної електростанції залежить від характеристик підібраного інвертора. Вона розраховується відповідно до рівня споживання енергії приладами, які планується одночасно використовувати (холодильники, телевізори, кондиціонери, світильники тощо).Окупність сонячної електростанції в середньому настає через 5–7 років, коли завдяки об’ємам згенерованої та проданої державі енергії власник СЕС відбиває витрати та починає отримувати виключно прибуток. 

Задати питання
Зв'язатися